giriş     kayıt
Kars'taki zihniyet sorunu

Peki ben siz değerli Kars halkına soruyorum bizdeki bu zihniyet sorununu nasıl çözeceğiz.
-Neden birliğin, beraberliğin, paylaşmanın ve dayanışmanın bizi daha ileriye götüreceğini anlayamıyoruz.
-Neden sadece eleştiriyoruz neden tebrik etmiyoruz yol göstermiyoruz.
-Neden hasetiz içten hesaplıyız ırkcıyız.
-Neden yollara çöp atıyoruz neden kamu malına zarar veriyoruz neden trafikte caddede kafelerde toplu alanlarda kaba ve anlayışsız hareket ediyoruz.
-Neden her yıl en az 20-30 milyon liramizi dışarıdan gelen dolandırıcılara kaptırıyoruz.
-Neden kültürel miraslarımıza sahip çıkmıyoruz.
-Neden bizim olanı ( kaz kaşar kar ani sarıkamış) geliştirmiyoruz neden bizim hakkımız olanı (sınır kapısı etkin hayvancılık turizm doğu ekspresi btk ticari bölge hastane ) alamıyoruz
Neden birbirimiz omuzunda yükselemiyoruz neden birbirimize düşmesi için çemle atıyoruz.
-Ne zaman uyanacaksın değerli Kars'ımın Değerli insanı sen kötü değilsin şehrine sahip çık seni etmelerine küçük görmelerine aşağılamalarina izin verme sen bu ülkenin sınır şehrinin koca bir sınırı koruyorsun. Geliştirmen gereken koca bir ekonomik kaynağın var sen bu ülkenin en değerli topraklarına sahipsin bunu anla artik

-


Neden bu yazıyı Afiş yapıp caddelere yazmıyoruz. Neden sadece burda kalması ile yetiniyoruz. Neden Kars halkını düşünmek için sadece bir beklenti içinde oluyoruz. Neden biz burda bir ekip oluşturmuyoruz.

-


Karabey hocam emin olun elimden gelen bütün çabayı gösteriyorum. Ben Kars için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Yeter ki Kars hakkettigi yere gelsin.

-


karstore ; karsta yaşamak bile kars için bir şey yapmaktır , karsta tarihi yapılar için kültür bakanlığına defalarca şikayette bulunmak,veya yollar için defalarca muhattap bulamadığın halde aramak yıldırmakta kars için bir şey yapmaktır. sen bunun neresindesin.

-


Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın.